Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. mokykloje paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Dešimtokė Silvija ir devintokas Rokas paaiškino, ką reiškia žodis tolerancija.

Rokas priminė visiems, kad pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – baltaodžiai, juodaodžiai, katalikai, musulmonai, vyrai, moterys Galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau, jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.

Silvija paaiškino, kad, jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir kiekvienas iš mūsų.

Šių metų tolerancijos simbolis - rankos. Kiekviena klasė išradingai kūrė simbolius - rankas, įdomiai juos pristatė. Manau, kad dabar būsime tolerantiškesni vieni kitiems.