Pamokos kitaip. „Jaunystės spalvos“ Kaune

8 - 10 klasių mokinius mokytojos Edita Venckienė ir Diana Stanišauskaitė pakvietė į kitokią - integruotą lietuvių kalbos ir literatūros bei dorinio ugdymo pamoką "Jaunystės spalvos". Viskas prasidėjo nuo pokalbių apie teatrą ir paauglių kasdienybėje kylančias problemas. Mokiniai gvildeno tarpusavio santykių, meilės, nesutarimų su tėvais, savęs supratimo sunkumus. Taigi ir išvykome ieškoti sprendimų.

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje edukaciniame užsiėmime "Romantika tarpukariu" jaunuoliai, vadovaujami šaunaus gido, ne tik sužinojo apie flirto subtilybes, gėlių simboliką, bet ir aptarė, ko tikisi iš priešingos lyties šiuolaikiniai jauni žmonės. Kolektyviai parašyti du meilės laiškai įrodė, kad valanda salėje, kur tarpukariu vyko svarbūs mūsų valstybei susitikimai, įkvėpė drąsos ir žaismingumo.

Po pietų pertraukėlės laukė spektaklis Nacionaliniame dramos teatre "LĖ-KIAU-LĖ-KIAU". "Žiauriai geras", "Čia tai spektaklis", "Kada dar važiuosim?" - kelios, išeinančių iš salės mokinių, frazės. Vadinasi, viskas gerai - pamoka įvyko, o refleksija tęsėsi ne tik važiuojant namo, mokykloje, bet ir pokalbių grupėse.