Apie Draugo dieną

2014 12 03 visa mokyklos bendruomenė susirinko į būrį paminėti Draugo dieną.

Renginio pradžioje septintokai suvaidino sakmę apie senovės kinų imperatorių, kuris nusprendė iš savo karalystės pašalinti visus priešus. Tai jis pasiekė padaręs juos savo draugais.

Kad reikia gyventi taip, jog priešai taptų draugais, o draugai netaptų priešais, akcentavo renginio vedėja socialinė pedagogė Rimantė Pavalkienė. Ji atkreipė dėmesį, kad visi norime turėti draugų, o kai neturime jų, jaučiamės vieniši ir liūdni. Socialinė pedagogė pastebėjo, kad nors ir nėra stebuklingo recepto, kaip susirasti draugų, gera žinoti, kad visus mus supa žmonės, galintys tapti mūsų draugais. Apsidairę supratome, kad jų išties yra nemažai.

Kad prisimintume šią tiesą, mokykloje buvo sukurti simboliniai Draugų medžiai. Medžių lapais tapo mokyklos mokinių ir mokytojų plaštakos, iškirptos iš popieriaus lapų. Kiek plaštakų, tiek galimų draugų! Ar taps galimi draugai draugais, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų: ar sugebėsime ginti draugo interesus, dalintis geromis naujienomis, ar suteiksime emocinę paramą, ar ištiesime pagalbos ranką, ar mumis bus galima pasitikėti...

Pasidžiaugę simboliniais Draugų medžiais, visi buvome pakviesti žaisti: pynėme „Draugystės voratinklį“. Susiskirstėme į keturias grupes ir mesdami siūlo kamuoliuką sakėme vieni kitiems komplimentus ar šiaip gražius žodžius.

Nuskaidrinę dieną teigiamomis emocijomis, grįžome į pamokas.