Planetariumas

Šių metų kovo 10 dieną, pirmadienį, į mūsų mokyklą atvyko ,,Skaitmeninis žvaigždžių planetariumas''. Visi susirinkome per šeštą pamoką sporto salėje. Įėję pamatėme aukštą palapinę, kitaip dar vadinamą planetariumu. Ji buvo palaikoma pučiamu oru, kad neprarastų savo apvalios formos. Į šią palapinę gali sutilpti apie 30 žmonių.
Sporto salėje susirinko 8, 9, 10 klasių mokiniai, patys vyriausi mūsų mokykloje. Jaunesniesiems mokiniams pamoka vyko ankščiau. Du vedėjai mums trumpai paaiškino, apie ką bus pasakojama ir paaiškino, kaip elgtis planetariume. Tuomet visi patogiai įsitaisėme. Dauguma mokinių gulėjo ant čiužinių ir stebėjosi vaizdais, kurie buvo rodomi. Nustebino kompiuteris su gaubtu: į jį šviečiantis projektorius kūrė vaizdą planetariumo viršutinėje dalyje. Dokumentiniame filme, mums pasakojo apie žvaigždynus, saulės sistemas ir kitus dangaus kūnus. Sužinojome daugybę naujos informacijos, kurios mums nebuvo tekę girdėti.
Mokiniams buvo labai įdomu, visi sėdėjo labai ramiai ir atidžiai klausėsi. Mes pasijutome kaip kosmose.