tevu linija baneris

Svetainė jaunimui

askritiskas

Lietuvos jaunučių žaidynių finalinės sunkiosios atletikos varžybos

Teisę dalyvauti varžybose buvo iškovoję trys berniukai ir keturios mergaitės. Dėl žaidynių organizatorių neorganizuotumo varžybos vyko tik vieną dieną, tad pabūti prie jūros, kad ir šaltoką dieną, ne visi suspėjome.

Benas Balčaitis (svorio kategorija iki 38 kg) laimėjo trečiają vietą (dvikovė 60 kg) ir pagerino trys rajono rekordus. Puikiu pasirodymu nustebino Gabrielius Morkūnas (svorio kategorija iki 38 kg), užėmęs ketvirtą vietą (dvikovė 52 kg). Gabrielius ant pakylos įšeidavo ne tik nusiteikęs pakelti užsakytą svorį, bet ir pademonstruoti puikią kėlimo techniką. Ignas Gudžiūnas (svorio kategorija iki 46 kg) dėl pirmos vietos kovojo su klaipėdiečiu. Deja, teisėjams priėmus abejotinus sprendimus, Ignas laimėjo antrąją vietą (dvikovė 88 kg). Berniukų komanda laimėjo dešimtą vietą, bet pralenkė Klaipėdos r., Plungės, Rokiškio, Šilalės, Šiaulių ir Vilniaus II komandą.

Dėl Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos nuostatuose padarytos klaidos varžybose kovoti dėl medalių negalėjo mergaitės, gimusios 2002 m. Paulina Streleckaitė (svorio kategorija iki 48 kg) dalyvavo be konkurencijos ir buvo ketvirta. Puikiai kovojo Gabrielė Pukelytė. Gabrielės rezultatas (dvikovė 64 kg) geriausias, bet pirmos vietos apdovanojimo nepelnė dėl per jauno amžiaus. Gabrielė pagerino tris rajono rekordus. Gabrielė Mickutė (svorio kategorija iki 58 kg) (dvikovė 67 kg) ir Gabija Vismantaitė (svorio kategorija iki 63 kg) laimėjo trečiąją vietą (dvikovė 97 kg). Jei Gabijai būtų pavykę pries varžybas pasitreniruoti sistemingai, tai ji tikrai būtų laimėjusi aukštesnę vietą, nes geresnio rezultato siekimui ji turi puikias fizines ir psichologines savybes. G. Mickutė pagerino du, o Vismantaitė tris rajono rekordus. Deimantė Pukelytė (svorio kategorija 76 + kg; dvikovė 59 kg) laimėjo šeštąją vietą pagerinusi tris rajono rekordus. Deimantė varžybose dalyvavo beveik nesitreniravusi, nes buvo traumuota ranka. Mergaičių komanda laimėjo ketvirtą vietą tarp dalyvavusių aštuonių komandų.

Zoninėse varžybose Augustas Žičkus pagerino tris rajono rekordus ir bendroje įskaitoje (svorio kategorija iki 34 kg) užėmė šeštą vietą. Paulius Skridla pagerino tris rajono rekordus ir bendroje įskaitoje (svorio kategorija 76+ kg) buvo keturioliktas (25 dalyviai).

Liepos 7 d. į tarptautinę sportininkų stovyklą Lenkijoje išvyksta Gabija Vismantaitė ir Benas Balčaitis.