Aplinkosauginis projektas "Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!"

Moksleiviai skatinami rinkti panaudotas baterijas ir už tai bus apdovanoti galimybe stebėti ekologiškoms idėjoms pritariančių krepšinio komandų varžybas. Projekto tikslas – iš anksto formuoti jaunosios vartotojų kartos įpročius atsakingai rūšiuoti visas atliekas.

Pirmajame akcijos etape dalyvavo 70 Lietuvos mokyklų. Stebėti krepšinio grandų kovų buvo pakviesti tų ugdymo įstaigų auklėtiniai, kurie prie ekologiškos iniciatyvos prisidėjo aktyviausiai. Buvo net kelios mokyklos, kurios per tris savaites surinko daugiau nei 100 kilogramų baterijų. Iš viso jau pavyko sukaupti apie 1200 kilogramų naudotų baterijų. Vasarį moksleiviai bus raginami rinkti dujošvytes lempas, šiuo metu įprastai naudojamas buityje, o balandį vėl bus renkamos naudotos baterijos. Norima aktyviausiai per akciją „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!" pasirodžiusius moksleivius pagerbti neįprastu vizitu – ugdymo įstaigoje turėtų viešėti mylimiausios krepšinio komandos nariai.

Nuskriausti neliks ir antrų-trečių vietų nugalėtojai – jiems atiteks „Lietuvos ryto" arba „Žalgirio" žaidėjų parašais puošta atributika. Moksleiviai taip pat turės progą į savo mokyklą pasikviesti vieną krepšininką iš pasirinktos komandos pabendrauti apie aplinkos apsaugą, sveiką gyvenseną ir sportą.

Mūsų mokyklos mokiniai pirmajame etape surinkę 20 kilogramų laimėjo krepšinio kamuolį su „Žalgirio' krepšininkų autografais. Visi buvo aktyvūs, o didžiausią kiekį baterijų atnešė Irma Dabrovalskytė.

Sėkmės antrame etape.