Nariuotakojai mūsų mokykloje

Šių metų vasario 12 dieną į mūsų mokyklą atvyko gyvų vabzdžių muziejus iš Palangos. Šis muziejus vykdo projektą ,,Nariuotakojai mokykloje" ir važinėja su gyvais eksponatais po Lietuvos mokyklas.
Apie nariuotakojus mes, aštuntokai, jau buvome girdėję per biologijos pamokas, tačiau buvo įdomu sužinoti apie juos daugiau, o ypač - pamatyti juos gyvus.
Muziejaus projektas vyko vieną pamoką ir per tą laiką mūsų biologinės žinios labai prasiplėtė. Čia buvo galima pamatyti paukštėdų, gyvalazdžių, tarakonų, įvairiausių spalvų vorų bei šimtakojį.
Mokiniai labiausiai susižavėjo didžiuliais vorais, ypač visiems patiko voras Viktorija. Būtent šis voras vaidino populiarioje ,,Pildyk'' reklamoje. Taip pat patiko tarakonai ir kiti vabzdžiai. Visi jie buvo laikomi specialiose stiklinėse dėžėse (insektariumuose).
Parodos šeimininkas Edgaras noriai ir plačiai papasakojo apie kiekvieną nariuotakojį, o mes stebėjomės, kiek daug galima žinoti apie juos. Edgaras mokiniams leido paliesti vorų išnaras, palaikyti rankose tarakonus.
Ši paroda mūsų mokyklos mokiniams labai patiko. Nors kai kas nariuotakojų bijojo, dauguma vabzdžiais, vorais bei vėžiagyviais labai susidomėjo ir išsakė norą, kad kitais mokslo metais paroda į mokyklą atkeliautų su naujais, dar neregėtais eksponatais.