Siunčiu tau savo Lietuvą

Vasario 14-ą dieną minėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinė nuotaika pasitiko tik įėjus į mokyklos fojė, kur akys raibo nuo į tolį kylančių trispalvių balandžių. Renginys „Siunčiu tau savo Lietuvą" prasidėjo meno galerijoje – čia buvo atidaryta Alfonso Budvyčio fotografijų paroda. Po skrendančiais laiškais susėdę mokiniai papasakojo apie fotomenininko gyvenimą, kūrybą. Prie juodai baltų fotografijų prisiglaudė spalvingos eilėraščių apie Lietuvą iliustracijos, pieštos mokinių.
Apžiūrėję parodą visi susirinkome salėje, kur vyko „Protų mūšis", skirtas paminėti Vasario 16-ąją. Jame dalyvavo 4 komandos: mokytojų, 2 mokinių ir tėvų. Išgirdę J. Marcinkevičiaus dramos „Prometėjas" ištrauką, dalyviai pasiruošė rimtai kovai. Pirmiausia komandos prisistatė ir kūrė savo simbolį. Ne tokia ir lengva buvo ši užduotis, nes reikėjo naudotis neįprastomis priemonėmis. Vėliau komandos kilo į mūšį: tarėsi, ginčijosi, atsakinėjo į klausimus ir siekė aplenkti kitus. Linksmai buvo pristatyti namų darbai: berniukų komanda skaitė savo kurtą poemą apie save, mergaičių dainavo perkurtą M. Mikutavičiaus dainą, mokytojai demonstravo tradicinius ir šiuolaikinius rankdarbius, o mamos ir tėtis visus sveikino su šventėmis ir dalino lauktuves. Nugalėjo pirmoji „Erelių" komanda. Tačiau linksma buvo visiems, nes direktorius nepagailėjo prizų.
Ačiū mokytojams, nepabūgusiems susirungti su labai gudriais savo mokiniais, ir labai dėkojame tėvų komandai. Smagu Jus matyti mokykloje. Kviečiame dažniau.