Prabėgo veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Tenka pripažinti, kad patyčių problema neaplenkia ir mūsų mokyklos. Nors patyčios netoleruojamos ir su jomis aktyviai kovojama, nėra lengva pakeisti kai kurių vaikų elgesį, kurio jie išmoksta artimiausioje savo aplinkoje. Tačiau mes nenuleidžiame rankų ir jau eilę metų prisijungiame prie „Vaikų linijos" organizuojamos veiksmo savaitės BE PATYČIŲ.
Šiais metais įvairiomis veiklomis veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu norėjome atkreipti visų dėmesį į patyčių problemą, paskatinti gražų, malonų bendravimą.
Šios savaitės metu organizavome dvi akcijas: „100 būdų, kaip išsakyti pagyrimus", „Išsitrauk džiaugsmą". Vyko užsiėmimai atskirose klasėse apie apkalbas, jų atsiradimo mechanizmą, įtaką žmonių bendravimui. Mokytojai žiūrėjo filmuką „Kaip organizuoti patyčių prevenciją mokykloje". 5-10 klasių mokiniai anoniminės apklausos metu galėjo išsakyti savo mintis, ką mano apie klasės vadovo darbą. Apklausos rezultatai pristatyti klasių vadovams. Pirmokų klasėje socialinė pedagogė Rimantė Pavalkienė vedė užsiėmimą „Kaip suvaldyti savo pyktį". Pirmokai buvo apdovanoti socialinų įgūdžių ugdymo grupės „Drugeliai" vaikų sukurtomis spalvinimo knygelėmis, kurios primins, kaip tinkamai elgtis supykus.
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ prabėgo, viliamės, kad patyčių mūsų mokykloje tik mažės.