Tau, žmogau, miels dievs daugių daugiaus dovanojo…

Prieš 300 metų gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Jo knygomis puošiasi bibliotekos, dažnai ir namų lentynos, o kiekvieno lietuvio atmintyje skamba eilutės: „Vėl saulelė...".
Klausučių Stasio Santvaro pagrindinė mokykla taip pat nepraleido šios šventės. Nuo pat mokslo metų pradžios mūsų mokyklos stendus puošė Donelaičio nuotrauka. Dauguma klasių pamokų metu prisiminė, kuo ypatingas šis žmogus. O kovo 19 d. vyko renginys „Tau, žmogau, miels dievs daugių daugiaus davė". Šis renginys buvo įspūdingas savo neįprastumu. Mokyklos salė pasipuošė Tolminkiemio bažnyčios imitacija, vitražus uždengė K. Donelaičio „Metų" iliustracijos, virš galvų pakilo mokinių nupinta saulė. Šventė prasidėjo nuo „metų laikų saulės", kurios spinduliais tapo 6 – 8 klasių mokiniai. Sukdamiesi aplink ratą, jie skaitė eiles iš Donelaičio „Metų". Taip pat vyko viktorina, kurioje rungėsi keturios komandos. Jos turėjo paruošti namų darbą Donelaičio pasakėčių tema. Renginyje galėjome išvysti parodijuojamas pasakėčias. O būdą joms pristatyti rinkosi kiekviena komanda: kūrė skaidres, filmuką, vaidino. Visus darbus, atsakymus vertino komisija.
Renginys buvo neilgas, bet paliko įspūdį. Komandose dalyvavę mokiniai turėjo puikią progą daugiau sužinoti apie šį Lietuvai brangų žmogų, jo kūrybą, gyvenimo aplinką.
„Metuose" apie vieną kūrinio herojų sakoma, kad „šeimyną savo pabudint ir prie darbo siųst ką pelnyt ir užmiršo." Taigi, mokykla savo darbą atliko – pabudino mokinius, tik nepamirškim to padaryti ir savo šeimose, nes visi pamatėme, koks nuostabus žmogus saugojo, mylėjo ir puoselėjo mūsų kalbą! Sekime jo pavyzdžiu.

Prieš 300 metų gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Jo knygomis puošiasi bibliotekos, dažnai ir namų lentynos, o kiekvieno lietuvio atmintyje skamba eilutės: „Vėl saulelė...“.