Pasaulinę Žemės dieną daug sužinojome apie baltąjį gandrą

Kasmet mokykloje paminime Pasaulinę Žemės dieną. Šiais metais sugalvojome šią dieną „atiduoti garbę“ lietuvių nacionaliniam paukščiui - baltajam gandrui.

Pradėjome ruoštis iš anksto: aštuntokai rinko informaciją apie baltąjį gandrą ir kūrė plakatus, penktokai, šeštokai ir septintokai per dailės pamokas piešė gandrus. Mokinių darbai papuošė koridorių.

Kovo 20- ąją – Pasaulinę Žemės dieną – 6-10 klasių mokiniai rinkomės į biologijos kabinetą, kur vyko pamoka, skirta baltajam gandrui. Pamokos pradžioje iš aštuntokų Lauryno bei Justės išgirdome keletą sakmių apie gandro atsiradimą, kiti mokiniai išsakė jiems žinomus prietarus ir būrimus, orų spėjimus, susijusius su gandrais, gandrų pamėgdžiojimus. Po to žiūrėjome Manto Jancevičiaus sukurtą dokumentinį filmą „Gandrai visada grįžta namo“. Šis filmas 2011 m. buvo išrinktas geriausiu dokumentiniu filmu apie Lietuvos gamtą ir pelnė prestižinę Petro Abukevičiaus premiją. Filme pamatėme, su kokiomis problemomis susiduria baltieji gandrai, gyvendami mūsų šalyje.

Pamokoje supratome, kad žmonės daug ko gali pasimokyti iš gandrų: rūpintis savo būstu, jaunikliais, saugoti partnerius. Ne be reikalo gandras laikomas namų, šeimos simboliu.