Išvyka į ūkininkų ūkį

Ketvirtadienį mes pėsčiomis ėjome į klasiokės Smiltės tėvelių ūkį. Jie gyvena Motiškiuose ir augina alpakas, triušius bei karves. Smiltės mama mums papasakojo apie alpakas. Ji sakė, kad šie gyvūnai yra labai draugiški ir atsargūs. O auginami jie dėl šiltų ir minkštų vilnų. Alpakos labai panašios į lamas, tačiau jos mažesnės. Jos gali išgyventi nuo dvidešimt iki dvidešimt penkerių metų. Priklauso , kaip žmogus jomis rūpinasi. Labai gražūs alpakų vardai: Kaštonas, Gringintas, Glilis, Doronas, Cola, Čilė, Karamelė, Voveraitė, Savana, Gilė. Iš viso ūkyje jų yra dvidešimt dvi.Alpakas galima vedžioti su pavadėliu, bet tik patinus. Juos reikia pratinti nuo mažens. Alpakos maitinamos skaldytais grūdais, morkomis, šienu. Jos labai draugiškos ir rūpinasi vieni kitais.

Vėliau ėjome pas triušius. Jų ūkininkai turi apie 130. Yra įvairių rūšių ir spalvų. Apie triušius mums papasakojo Smiltė. Ji geriausiai apie juos žino. Ji tikra triušių ūkininkė.. Triušidėje buvo daug mažų triušiukų. Jie labai gražūs ir meilūs. Galėjome juos paglostyti, maitinti.

Smiltės mama pakvietė mus į kambarį. Pavaišino obuolių pyragu, sultimis, arbata. Padovanojo po lankstinuką apie alpakas. Mes nuoširdžiai padėkojome už šiltą priėmimą bei įdomų pasakojimą. Šeimininkams padovanojome padėką, kurią patys pagaminome.

Ši išvyka buvo labai įdomi ir linksma.