Istorijos pamoka kitaip

Penktadienį susirinkę į pirmą pamoką buvome maloniai nustebinti - ji buvo kitokia nei įprasta. Nuskambėjus skambučiui sužinojome, kad ši pamokos skirta paminėti Lietuvos kariuomenės dieną, tema - ,,Misija Sibiras'', o į svečius atvyko Juodaičių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Andrius Bautronis.
Žinoma, kaip be techninių nesklandumų... Užstrigo kompiuteris, ir daugelis jau buvo nusiminę, kad nematysime skaidrių, tačiau mūsų mokyklos bendruomenės nariams padedant viskas buvo sutvarkyta. Mūsų mokyklos svečiui pradėjus pasakojimą, salė nurimo ir atidžiai klausėsi. Stengdamiesi prisiminti kiekvieną žodį, atidžiai apžiūrėdami kiekvieną nuotrauką nepajutome, kaip įsijautėme į pasakojimą.
Pirmiausia sužinojome, jog iš daug norinčių dalyvauti atrenkami tik keli žmonės. Ilgas bei sunkus pasiruošimas, daug darbo prieš kelionę. Mokytojo pasakojimas mus nukėlė į Sibirą, į tų žmonių, kurie kadaise buvo ištremti, namus, per kūną bėgo šiurpuliukai. Klausėmės netekę žado: sunkus darbas, ilgos kelionės, atsakomybė... Misijos dalyviams buvo patikėta didelė garbė. Su savimi turėdami brangiausią daiktą - vėliavą, jie keliavo ir tvarkė tas vietas, kur buvo ištremti lietuviai.
Net nepajutome, kaip greitai prabėgo pamoka. Sužinojome labai daug! Kiekvienas žodis pasiekė tolimiausius širdies užkampius ir privertė susimąstyti... Kas, jei ne mes, galime garsinti Lietuvą? Kas, jei ne mes, gali išsaugoti šalies istoriją? Manau, kad ne man vienai kilo tokios mintys.
Saugokite Lietuvos istoriją, domėkitės jos praeitimi, juk tai – dalelė mūsų, tai – Lietuva, mūsų tėvynė! Dar kartą ačiū už suteiktą galimybę sužinoti apie šią ekspediciją.