Akcija „Lietuvai ir man“

2015 metų kovo 11-ąją sukaks 25 metai, kai buvo priimtas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo. Šia proga Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos studentų sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba su partnere - LR Švietimo ir mokslo ministerija - inicijavo akciją „Lietuvai ir man". Jos tikslas – suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, įtraukti mokytojus, tėvus, visuomenę.

Akcijos metu mokiniai, tėvai, mokyklų bendruomenių nariai ir visi mūsų šalies piliečiai Lietuvoje bei užsienyje kviečiami pinti trispalves – geltonos, žalios ir raudonos spalvos – draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę.

Mūsų mokykla taip pat dalyvauja šioje akcijoje. Visą savaitę rišome draugystės apyrankes, o trys daugiausiai jų nupynę mokiniai kovo 5-ąją kartu su mokytoja Rimante Pavalkiene išvyko į Vilnių. Ten savo atsivežtas trispalves apyrankes užrišome ant specialiai šiai akcijai Nacionalinėje dailės galerijoje įrengtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos. Tada važiavome į Valdovų rūmus, kur mūsų laukė ekskursija. Galėjome pasirinkti ekskursiją apie šokį arba karą. Mes pasirinkome šokį ir tikrai nenusivylėme, nes turėjome puikią progą išmokti ypatingų senovinių šokių. Paskui dar pasivaikščiojome po Valdovų rūmus, apžiūrėjome įvairius eksponatus ir važiavome namo. Buvo labai smagu prisidėti prie šios akcijos.