Paminėjome Stasio Santvaro gimtadienį

2014 metų gegužės mėnesio 23 dieną mokykloje paminėjome poeto, publicisto, operos dainininko, dramaturgo Stasio Santvaro 112- ąjį gimtadienį. Šis žmogus buvo labai įvairialypė asmenybė, tad ir jo gimtadienį minėjome pasitelkę įvairias menines išraiškas.

10 klasės mokinės Julija ir Aistė visiems priminė poeto gyvenimą, perskaitė Alės Santvarienės laišką, parašytą iš Bostono. Po to 5 klasės mokiniai suvaidino nuotaikingą vaidinimą „Veršelis keršelis", kurį dedikavo poetui Stasiui Santvarui.

Vėliau aštuntos klasės mokiniai skaitė eilėraščius "kitaip". Jie deklamavo Vytauto Mačernio ir Viljamo Šekspyro sonetus. Skaitovai eilėraščių pristatymui pasitelkė ir savo artistiškumą, ir muziką bei vaizdus. Po netikėtų eilių atėjo laikas ir vyresnių klasių dramos būrelio narių pasirodymui. Vyresnieji mokiniai pristatė spektaklį ,,Berniukas iš albumo". Spektaklį jaunieji aktoriai skyrė visiems tėveliams, kuriems norėjo priminti, kaip vaikams reikia jų dėmesio.

Gegužės 27-ąją, S. Santvaro gimimo dieną, lankėmės mokykloje esančiame muziejuje ir dar kartą pagerbėme poetą. Čia, muziejuje, atsirado naujų eksponatų – ant akmenukų užrašytos eilėraščių eilutės.

Džiugu, kad mūsų mokykla pavadinta Stasio Santvaro vardu ir mes kasmet prisimename šį garbų žmogų.