Ekskursija į Šiaulių kraštą

Gegužės 27 d. ketvirtos klasės mokiniai važiavo į ekskursiją. Išvažiavome anksti, septintą valandą. Pirmiausia važiavome į Kleboniškių kaimą Šiaulių rajone. Ten mes matėme senų namų, buities daiktų, ūkio įrankių. Taip pat buvo ir senų traktorių, jų padargų. Aplankėme malūną, sužinojome, kaip seniau maldavo grūdus.

Toliau važiavome į Naisius. Apžiūrėjome daug pagoniškų medinių skulptūrų ir pastatų, kuriuos matėme seriale „Naisių vasara". Po to aplankėme Naisių žirgyną, kurį įkūrė R. Karbauskis. Ten matėme daug žirgų, kuriuos galėjome paglostyti. Kai apžiūrėjome žirgyną, važiavome į L. Šateikos ūkį. Mus pasitiko pats ūkininkas. Jis turi 300 ha žemės, augina morkas ir svogūnus. Ūkyje buvo pastatas, kuriame telpa 7000 t daržovių!

Paskui aplankėme vienuolyną, o nuo vienuolyno ėjome į Kryžių kalną. Kiek daug ten buvo kryžių! Aš irgi pagaminau kryžių iš žolės, jį padėjau šalia kitų.
Viską apėję važiavome į Šiaulius. Buvome dviračių muziejuje. O paskui ėjome prie auksinio bernelio – saulės laikrodžio. Apžiūrėjome ir metalinę lapę. Grįždami užsukome į parduotuvę, paskui sustojome prie Bridvaišio ežero ir suvalgėme paskutinį maistą. Supomės, žaidėme, bėgiojome ir laimingi grįžome namo.